Click image to enlarge
Item # OSG-3052030
2MM CARBIDE ENDMILL W/ 1.2 REACH
- UM: EA
Specifications
| Brand Name | OSG |
| Diameter | .0787"/2mm |
| Cutting Flute Length | 1.60mm |
| End Type | BL |
| Radius/Chamfer | 70mm |
| OAL | 70mm |
| Coating | WXS |
| # of Flutes | 2 |
| Length | SD |
| List/Series | 4590 |
×
This website uses cookies to ensure you get the best user experience. By continuing to use this site, you agree to our
cookies and terms of use policy.