Click image to enlarge
Item # OSG-20412500
5/16" MILL CARBIDE
- UM: EA
Specifications
| Brand Name | OSG |
| Diameter | .3125" |
| Cutting Flute Length | .4375" |
| End Type | SQ |
| OAL | 2.5" |
| Coating | Bright |
| # of Flutes | 3 |
| Length | STB |
| List/Series | 2041 |
×
This website uses cookies to ensure you get the best user experience. By continuing to use this site, you agree to our
cookies and terms of use policy.