Click image to enlarge
Item # FULLER-93003
ALUMAMILL 6 CARBIDE
- UM: EA
Specifications
| Brand Name | FULLERTON |
| Diameter | .2362" |
| Cutting Flute Length | .9843" |
| End Type | SQ |
| Radius/Chamfer | 2.5197" |
| OAL | 2.5197" |
| Coating | UNCOATED |
| # of Flutes | 3 |
| Length | SD |
| List/Series | 3833 |
×
This website uses cookies to ensure you get the best user experience. By continuing to use this site, you agree to our
cookies and terms of use policy.