Click image to enlarge
Item # FULLER-38346
3835 .125 1/8X1/2X1-1/2 CARBIDE
- UM: EA
Specifications
| Brand Name | FULLERTON |
| Diameter | .125" |
| Cutting Flute Length | .5" |
| Radius/Chamfer | 1.5" |
| OAL | 1.5" |
| Coating | UNCOATED |
| # of Flutes | 3 |
| Length | SD |
| List/Series | 3835 |
×
This website uses cookies to ensure you get the best user experience. By continuing to use this site, you agree to our
cookies and terms of use policy.