Click image to enlarge
Item # FULLER-36096
1/2" CHAMFER MILL 2 FLT DOUBLE ENDED
- UM: EA
Specifications
| Brand Name | FULLERTON |
| Diameter | .5" |
| Cutting Flute Length | .25" |
| End Type | CHAM |
| Radius/Chamfer | 90? |
| OAL | 3" |
| Coating | TIALN |
| # of Flutes | 2 |
| Length | SD |
| List/Series | 3730 |
×
This website uses cookies to ensure you get the best user experience. By continuing to use this site, you agree to our
cookies and terms of use policy.