Item # FULLER-33734
1/2" 4FLT. CARBIDE ENDMILL X 3" OAL W/ .060 RADIUS
Click image to enlarge
Item # FULLER-33734
1/2" 4FLT. CARBIDE ENDMILL X 3" OAL W/ .060 RADIUS
- UM: EA
Specifications
| Brand Name | FULLERTON |
| Diameter | .5" |
| Cutting Flute Length | 1" |
| End Type | R |
| Radius/Chamfer | .060" |
| OAL | 3" |
| Coating | UNCOATED |
| # of Flutes | 4 |
| Length | SD |
| List/Series | 3200 |
×
This website uses cookies to ensure you get the best user experience. By continuing to use this site, you agree to our
cookies and terms of use policy.