Item # FULLER-30209
3200XLB .5000 1/2X1X4 4FLT. BALL CARBIDE ENDMILL
Click image to enlarge
Item # FULLER-30209
3200XLB .5000 1/2X1X4 4FLT. BALL CARBIDE ENDMILL
- UM: EA
Specifications
| Brand Name | FULLERTON |
| Diameter | .5" |
| Cutting Flute Length | 1" |
| End Type | BL |
| Radius/Chamfer | 4" |
| OAL | 4" |
| Coating | UNCOATED |
| # of Flutes | 4 |
| Length | XL |
| List/Series | 3200 |
×
This website uses cookies to ensure you get the best user experience. By continuing to use this site, you agree to our
cookies and terms of use policy.